Komerční klimatizace Panasonic PACi NX Elite

Komerční klimatizace Panasonic PACi NX Elite

= prémiové zařízení pro náročné provozy

Jednotky Panasonic PACi NX prémiové řady Elite nabízejí vysoce kvalitní a efektivní řešení v rámci chladírenských instalací v prostorech, jako jsou například vinné sklepy, závody na zpracování potravin, ale i technologické prostory s náročnými požadavky na celoroční chlazení a topení. Kompletní řada nabízí chladící výkony od 2,1 kW do 23,2 kW.

Tyto jednotky jsou stejně jako všechny vnitřní jednotky řady PACi NX kompatibilní se všemi typy ovládání a monitorování Panasonic, ať už k ovládání jedné zóny nebo k monitorování zeměpisně rozptýlených pracovišť.

Technologické benefity řady PACi NX Elite:

  • nejširší výběr vnitřních jednotek na trhu (od nástěnné jednotky po vzduchotechnickou clonu)
  • výjimečná technologie filtrace vzduchu hydroxylových radikálů nanoe™ X
  • široká škála možností ovládání (individuální, centrální, cloudové)
  • redundance pro 2 systémy pomocí ovladače CONEX a až 4 systémy pomocí modulů
  • celá řada zařízení nabízí nadstandardní instalační vzdálenosti a převýšení mezi jednotkami
  • zařízení určená pro nepřetržitý celoroční provoz v režimu topení i chlazení
  • velký rozsah provozních teplot, až -20 °C venkovní teploty v režimu chlazení a topení

Aplikace pro nízkoteplotní chlazení do 8 °C

K hlavním výhodám řady jednotek PACi NX patří možnost volby produktů a nastavení pro speciální použití, nejen obvyklé vytápění a chlazení. V rámci řady PACi NX Elite lze sestavit sety vnitřních a venkovních jednotek, které jsou přímo určené a testované pro vyšší rozsah vnitřního chlazení vnitřních prostor mezi +8 °C a +24 °C (nebo +10 °C a +30 °C). Vnitřní jednotky jsou v tomto případě předimenzované a softwarově nastavené na disproporci výkonu vnitřní a venkovní jednotky.

Aplikace pro přímý výparník ve vzduchotechnických jednotkách

U komerčních projektů se často v našem oboru setkáváme s aplikacemi výparníků zabudovaných do vzduchotechnických jednotek. Pro řešení těchto instalací lze využít kompletní řadu jednotek PACi NX a AHU kitů ve výkonové portfoliu od 2,1 kW do 23,2 kW.

AHU kit, tedy komunikační a regulační modul pro napojení venkovních jednotek PACi NX na externí výparník, je možné instalovat jak do exteriéru (krytí IP65), tak do interiéru. Součástí regulačního boxu je ovladač CZ-RTC6, inteligentní termostat pro prevenci závanů studeného vzduchu a kompenzaci posunu venkovní teploty, obvodová deska řízení podle potřeby signálem 0 – 10 V.  Pomocí řízení podle potřeby signálem 0 – 10 V lze výkon venkovní jednotky regulovat.

PACi NX AHU kit

Kromě výhod týkajících se kvality vnitřního vzduchu přináší klimatizace také potenciál v oblasti úspor energie. Například neřízená ventilace otevřenými okny vede k velkým tepelným ztrátám v topné sezóně, nebo tepelným ziskům v sezóně chlazení. Klimatizační systémy ale poskytují možnosti, jak tuto „bezplatnou“ energii navíc využít v modulech pro rekuperaci tepla, aby se snížily celkové provozní náklady a zvýšil komfort v takto obsluhovaných prostorech.

Aplikace pro přípravu teplé užitkové vody

Komerční řešení kombinace kondenzačních jednotek a nádrží PRO-HT splňují všechny potřeby pro efektivní ohřev vody. Aplikace poskytující maximální teplotu teplé užitkové vody 65 °C bez nutnosti použití doplňkové elektropatrony. Toto řešení nevyžaduje použití hydromodulu, ohřev probíhá přímo do vybraného zásobníku.
Zásobníky se dodávají ve dvou velikostech s kapacitou 750 l a 1000 l. Konstrukce výměníku tepla zabraňuje tvorbě vodního kamene. Zásobníky s výměníky tepla mají dvojité opláštění, splňují tedy pravidla pro použití pitné vody.

Nádrž a výměník tepla jsou vyrobeny z nerezové oceli.

Aplikace s hydromodulem

Použití vysoce účinného vodního výměníku tepla ve spojení s jednotkami PACi NX Elite je nákladově efektivní řešení pro projekty, kde je nutné vyřešit přípravu topné a chladící vody.

Vnitřní hydromodul je kompaktní a lehký, váží pouhých 27 kg, snadno se instaluje a servisuje. Instalační hloubka je pouhých 205 mm, a proto je vhodný i do omezeného prostoru, i díky možnosti uchycení na stěnu nebo na podlahu. Provoz systému s tímto hydromodulem je možný do -20 °C bez nutnosti naplnění systému glykolem.

Výměník má vestavěné kaskádové ovládání pro více jednotek a ovládání chladicích systémů lze kombinovat. Tato možnost je zahrnuta v standardním rozsahu dodávky. Je aktivována pomocí jednoho z dálkových ovladačů CZ-RTC5B na jednotce. Tento hydromodul náleží ke kondenzačním jednotkám ve výkonech 20 kW a 25 kW.

Zaujaly Vás vybrané aplikační možnosti komerční řady Panasonic PACi NX?
Obraťte se na Vašeho obchodního manažera KLIMATIKA jknp pro více informací, návrh technického řešení a cenovou nabídku.