Tepelná čerpadla Panasonic

Nejširší řada tepelných čerpadel. Jednička na trhu vytápění a chlazení. Efektivní a přátelské k životnímu prostředí již od roku 1973.

Aquarea HP generace L

Ideální pro instalaci při renovaci domu se stávajícím radiátory. Topný výkon 5 až 9 kW. S přírodním chladivem R290. Nabízí hydraulické propojení mezi vnitřní a venkovní jednotkou. Zajištění výstupní teploty vody 75 °C až -10 °C. Teplá užitková voda do 65 °C bez ohřívače pro sterilizaci nádrže. Vylepšený design s novou vnitřní jednotkou a zmodernizovanou, architektonicky přívětivou venkovní jednotkou v antracitově šedé barvě.

Aquarea HP generace L

Aquarea HP generace K

Ideální řešeni pro novostavby. Topný výkon 3,2 až 12,1 kW. S chladivem R32. Zachování spojení chladiva mezi vnitřní a venkovní jednotkou. Zajištění výstupní teploty vody 60 °C až -10 °C. Dostupné v řadách High Performance a T-CAP. Vylepšený design s novou vnitřní jednotkou a zmodernizovanou, architektonicky přívětivou venkovní jednotkou v antracitově šedé barvě.

Aquarea HP generace K

Aquarea EcoFleX

Klimatizace, teplovodní vytápění a teplá užitková voda jedním systémem. S technologií nanoe™ X. Topný výkon 8 kW. Kompaktní rozměry kanálové jednotky. Dálkový ovladač s podsvíceným displejem. Režim vytápění až do -15 °C. Chladivo R32. WiFi součástí balení.

Aquarea EcoFleX

Aquarea HP ADC

All in One systém. Topný výkon 3,2 kW až 16 kW. Chladivo R32 nebo R410A. Špičkový faktor COP od 4,74. Nízké náklady na instalaci. Snadné nastavení dálkového ovladače. K instalaci postačí menší prostor. Teplota vody až 60 °C. 5 let záruka na kompresor. Pracuje při teplotách až -20 °C. Volitelná WiFi.

Aquarea HP ADC

Aquarea T-CAP AQC

All in One systém. Topný výkon 9 kW až 16 kW. Chladivo R410A. Supertichá venkovní jednotka. Pracuje při teplotách až -28 °C. Kratší doba instalace. Elektrické přípojky v přední části. Volitelná WiFi. Snadné nastavení ovladače. 5 let záruka na kompresor.

Aquarea T-CAP AQC

Aquarea T-CAP SXC

Split systém. Topný výkon 9 kW až 16 kW. Chladivo R410A. Velmi vysoké úspory energie A++. Jednoduchá instalace a údržba. Výkon do -20 °C. Teplota vody až 60 °C. 5 let záruka na kompresor. Pracuje při teplotách až -28 °C. Volitelná WiFi.

Aquarea T-CAP SXC

Aquarea T-CAP SQC

Split systém. Topný výkon 9 kW až 16 kW. Chladivo R410A. Supertichý chod. Velmi vysoké úspory energie A+++. Nízká hlučnost. Čerpadlo třídy A. Výkon do -20 °C. Teplota vody až 60 °C. Záruka 5 let na kompresor. Pracuje při teplotách až -28 °C. Volitelná WiFi.

Aquarea T-CAP SQC

Aquarea T-CAP MXC

Monoblok. Topný výkon 9 kW až 16 kW. Možnost ovládání pomocí chytrého telefonu. Pracuje při teplotách až -20 °C. 5 let záruka na kompresor. Rozsah teplot chlazení 5–20 °C. Lze také připojit k solární sadě, aby se zvýšila účinnost a minimalizoval dopad na životní prostředí. Je možné připojit termostat pro ještě lepší ovládání a řízení vytápění nebo chlazení. Volitelná WiFi.

Aquarea T-CAP MXC

Fancoily

Určené pro distribuci tepla nebo chladu. Vhodné tam, kde není možné mít podlahové vytápění a není možné umístit dostatečně velké radiátory. Při teplotě vody 35 °C jsou fancoily schopné vytápět místnost s minimálním množství energie. Na výběr máte parapetní, kanálové nebo nástěnné. Ekologický provoz, kompaktní provedení, nízká hlučnost. Certifikace Eurovent.

Fancoily

Zásobníky TUV

Efektivní náhrada bojlerů a elektrických ohřívačů. Na výběr jsou zásobníky ze smaltové oceli s objemem 150 - 380 litrů nebo zásobníky z nerezové oceli s objemem 192 - 284 litrů. Zásobník Combo pak představuje zásobník na teplou vodu + vyrovnávací nádrž (185 l + 80 l = smaltovaný, 230 l + 60 l = nerezová ocel). Řada zahrnuje volně stojící jednotky i jednotky určené pro montáž. Mohou být připojeny k dalším zdrojům, jako jsou solární panely nebo externí tepelná čerpadla.

Zásobníky TUV

Větrací jednotka VENTA

Dodávka čerstvého filtrovaného vzduchu do domu a udržení vysokého tepelného komfortu. Energie z odváděného vzduchu se použije při předehřevu přiváděného vzduchu, což vede k nižším požadavkům na vytápění v budově. Instalace je možná např. nad vnitřní jednotku typu Aquarea All in One Compact.

Větrací jednotka VENTA

DHW tepelné čerpadlo pro TUV

Tepelné čerpadlo pro ohřev teplé užitkové vody. K dispozici nástěnný typ (objem 100 a 150 litrů) a podlahový typ (objem 200 a 270 litrů). Ve verzi 270 litrů i s doplňkovým výměníkem. Třída A. Šetrný k životnímu prostředí. Až o 75% nižší spotřeba energie oproti tradičním ohřívačům vody. Snadná instalace.

DHW tepelné čerpadlo pro TUV

Rekuperační jednotky VENTX

Pro rodinné domy nebo byty s nízkou energetickou náročností. Efektivní rekuperace tepla díky reverznímu polypropylenovému výměníku tepla s velkou výměnnou plochou a nízkou tlakovou ztrátou. Vysoký komfort a tichý provoz za použití bezkomutátorových ventilátorů s elektronickým motorem a modulačním řízením. 3 typy jednotek: kompaktní pro univerzální instalaci (Z), pro horizontální instalaci (H) a pro vertikální instalaci (V).

Rekuperační jednotky VENTX