Nová tepelná čerpadla Panasonic Aquarea T-CAP řady M

Nová tepelná čerpadla Panasonic Aquarea T-CAP řady M

Tepelná čerpadla vzduch-voda Aquarea s novou řadou M představují:

Flexibilní možnost instalace

Venkovní jednotka nyní nabízí možnost fungování jako samostatný systém s použitím pouze vnitřního dálkového ovládání, což je ideální volba pro ty, kteří preferují základní funkce. Majitelé domů si mohou vybrat z rozšířených funkcí prostřednictvím pokročilého ovládacího panelu nebo se rozhodnout mezi systémem Bi-bloc a variantou All-in-One.

Panasonic Aquarea T-CAP řady M

Přírodní ekologické chladivo R290

V této řadě Panasonic nově využívá přírodní chladivo R290, což znamená výrazně snížený ekologický dopad. Řada M je plně optimalizovaná pro použití tohoto chladiva a obsahuje speciálně zapouzdřenou řídící elektroniku, separátor vzduchu/chladiva a napájecí elektroniku obsahující zemnící kabel s utěsněnými přípojkami.

Panasonic Aquarea T-CAP řady M

Zcela nová výkonová řada

Panasonic nyní poprvé představuje tepelná čerpadla s vyššími výkony! Dosud byla řada T-CAP k dispozici pouze ve velikostech 9 kW, 12 kW a 16 kW. S nově přicházející řadou M jsou k dispozici také výkony 20 kW, 25 kW a dokonce 30 kW, což rozšiřuje možnosti použití tepelných čerpadel v komerčních a průmyslových projektech.

Výjimečný výkon, minimální hlučnost

Řada M je výkonná i v extrémních venkovních podmínkách, nabízí maximální výstupní teplotu vody 75 °C při venkovní teplotě -15 °C a schopnost dodávat horkou vodu o 55 °C při venkovní teplotě -25 °C. Venkovní jednotky T-CAP udržují topný výkon až do venkovních teplot -20 °C a mohou fungovat až do -28 °C. Navíc může dosáhnout teploty teplé užitkové vody až 65 °C bez ohřívače a umožňuje sterilizaci vodní nádrže bez potřeby záložního ohřívače. 

Řada M se vyznačuje vylepšeným designem uložení kompresoru s antivibrační strukturou a dosahuje nízké hodnoty hluku, kterou lze ještě více snížit v provozu v „supertichém režimu“.

Venkovní jednotky řady M jsou vybaveny technologií kompresoru Panasonic R290.  Tento nový kompresor umožňuje jednotkám maximalizovat výkon při ještě nižších venkovních teplotách.

Panasonic Aquarea T-CAP řady M

Moderní design vhodný pro každou budovu

Venkovní jednotky T-CAP jsou dostupné ve stylovém antracitově šedém provedení, které elegantně ladí s jakýmkoli prostředím. Velkou novinkou je možnost volby vnitřních modulů podle konkrétních potřeb projektu. Můžete si vybrat mezi ovladačem (pro jednoduchou aplikaci s vlastními komponenty), kontrolním boxem (pro aplikace se základními komponenty od výrobce) nebo plnohodnotnou vnitřní jednotkou s integrovaným zásobníkem teplé užitkové vody. Tímto se řada M v provedení T-CAP přizpůsobuje jak cenově, tak výbavově, aby co nejlépe vyhovovala konkrétním potřebám vaší stavby.

Jednoduché ovládání

Nový ovladač v češtině slouží pro jednoduché připojení k internetu prostřednictvím nového předního panelu. Dálkový ovladač řady M s vylepšenými funkcemi jako odečítání tlaku vody, ukazatelem sledování spotřeby energie a systémem pro nezávislé ovládání dvou zón v domácnosti(2).

Tepelné čerpadlo můžete mít neustále pod dohledem díky službě Panasonic Aquarea Service Cloud, která umožňuje vzdálený servisní dohled profesionálů nad instalací a náhled na široké spektrum provozních parametrů získávaných v reálném času. Pro uživatele je určena aplikace Panasonic Comfort Cloud App pro snadnou a intuitivní správu energie s pohodlným dálkovým ovládáním celé řady funkcí vytápění a ohřevu vody.

(1) Jednotka s výkonem 12 kW
(2) Vyžaduje další dálkový ovladač

Panasonic Aquarea T-CAP řady M

Zaujala Vás nová řada tepelných čerpadel Panasonic?
Obraťte se na Vašeho obchodního manažera KLIMATIKA jknp pro více informací, návrh technického řešení a cenovou nabídku.